טלפון 04-3731411

כיול מד גובה (Height Gauge Calibration)

כיול מד גובה (Height Gauge Calibration)

כיול מד גובה (Height Gauge Calibration) נחוץ היות וזה מכשיר המשמש לבקרת איכות בתהליכי ייצור שונים. אנחנו בחברת SE Pharma נבצע את הכיול באתר שלכם או במעבדה שלנו מוסמכת לתקן ISO 17025.

מה זה מד גובה

מדי גובה (height gauges) הם מכשירי מדידה מדויקים המשמשים לקביעת הגובה של אובייקט בדיוק גבוהים במיוחד, או לספק מיקומים מסומנים על הפריט ביחס למישור ייחוס.
מכשיר דומה למד גובה, הנקרא סטדיומטר (stadiometer), משמש במתקנים רפואיים למדידת גובהו של מטופל, אם כי ברמת דיוק נמוכה בהרבה.
מאמר זה יספק סיכום של סוגי מדי הגובה ואופן השימוש בהם, כמו גם איך מכיילים את המד גובה, כל כמה זמן צריך לבצע כיול ולמה בעצם חשוב לבצע את הכיול עם ספק אמין.

סוגי מדי גובה

ניתן לאפיין מדי גובה באופן כללי לארבעה סוגים בסיסיים:

 • מדי גובה וורניר (Vernier height gauges)
 • מדי גובה חוגן (Dial height gauges)
 • מדי גובה מונה דיגיטליים (Digital counter height gauges)
 • מדי גובה אלקטרוניים (Electronic height gauges)

מדי גובה וורניר (Vernier height gauges)

מדי גובה וורניר (Vernier height gauges) משתמשים בקנה מידה ראשי ובסקאלה של וורניר (בדומה לסקאלת וורניר של הזחון) כדי לספק רזולוציה גדולה יותר של הערך הנמדד. לרוב אפשר למצוא אותם בגודל של 150 מ"מ עד 1800 מ"מ. המכשיר יכול להיות קנה מידה אימפריאלי (אינץ') או מטרי (מ"מ) או שניהם.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר

מדי גובה חוגן (Dial height gauges)

מדי גובה חוגן (Dial height gauges) נוטים להיות זמינים בטווחי מדידה קטנים יותר, בדרך כלל פחות מ- 300 מ"מ. יחידות אלו כוללות חוגה מכנית עם מצביע מחט המאפשר קריאה קלה. בגלל גודלם, מדי גובה מסוג חוגן הם ניידים מאוד וניתן לאחסן אותם בארגז כלים.

מדי גובה מונה דיגיטליים (Digital counter height gauges)

מדי גובה מונה דיגיטליים משלבים חוגה ומחט כפי שנמצא בסוג מד גובה חוגה עם מונה דו ספרתי כדי להגביר את המהירות והיעילות של תהליך המדידה. המונה יאפשר קריאות עד עשיריות אינץ' בעוד שניתן לקרוא אלפיות אינץ' על החוגה. לנוכחות של מונה נוסף יש יתרון בכך שהוא מאפשר למשתמשים להגדיר ולשמור על אפס מוחלט וצף במידת הצורך.

מדי גובה אלקטרוניים (Electronic height gauges)

לפעמים נקראים מדי גובה דיגיטליים (לא להתבלבל עם מדי גובה מונה דיגיטליים). מדי גובה אלקטרוניים מחליפים צגים דיגיטליים עבור החוגות האנלוגיות והמונים המכאניים המצויים בשאר סוגי המודדים. מדי גובה אלקטרוניים בדרך כלל מאפשרים למשתמש לבחור מתוך יחידות מידה שונות כגון אינצ'ים מול מילימטרים. דגמים מתקדמים יותר מוסיפים גם שורה של תכונות ויכולות נוספות המשפרות את יכולות המדידה והדיוק. דוגמאות לכמה מהיכולות הללו כוללות:

 • מערכת מסבים או/ו כרית אוויר המאפשרת תנועה קלה וחלקה של המד
 • מערכת ממונעת המפשטת את תהליך המדידה ומבטלת את הצורך של המפעיל להזיז או להפעיל כוח בצורה ידנית
 • יכולות פיצוי טמפרטורה מובנות כדי לאפשר את השונות במקדמי ההתפשטות התרמית בין סוגי החומרים הנמדדים
 • יכולות אחסון ופלט נתונים, המאפשרות שימוש עם יישומי תוכנת SPC על ידי פלט נתונים דרך RS323 או USB

היכולות עוזרות להפוך את תהליך המדידה לאוטומטי, מה שמוריד את התלות המדידה במיומנות המפעיל ומאפשרות תפוקה גדולה יותר.

כיול מד גובה (Height Gauge Calibration)

הרעיון הבסיסי של מד גובה הוא השימוש בקנה מידה מכויל למדידת המרחק האנכי בין משטח בסיס (בדרך כלל לוח גרניט) לבין ה-Probe. כיול מד גובה נעשה בעזרת Caliber Checker- שכויל ובעל עקיבות לתקני NIST. כיול מד גובה נעשה לפי התקן JIS B 7517.

כשאתה עובד עם SE Pharma Services אתה יודע שאתה מקבל שירותי כיול אמינים, הניתנים לשחזור (repeatability) ומעקב (traceability).

כיול מד גובה (Height Gauge Calibration) יכול להתבצע באתר הלקוח או במעבדה. מה שחשוב לקחת בחשבון זה:

 • האם אתר הלקוח יכול לספק תנאיי סביבה הנדרשים לפי התקן כגון טמפרטורה יציבה (20 ± 2°C)
 • שילוח של מד גובה למעבדה ושלמות המכשיר בזמן המשלוח לפני ואחרי הכיול

כל כמה זמן צריך לכייל מד גובה?

מומלץ לבצע כיול מד הגובה מקצועי כל 6 עד 12 חודשים. תלוי המלצות של היצרן וגורמים שונים כגון בלאי, טמפרטורה ותדירות השימוש.
תדירות הכיול מד גובה צריך להיות מוגדר מראש ומשוקף בתוכנית כיולים שנתית.
אם אתה משתמש לעתים קרובות במדי גובה, אתה יודע שיש צורך בקריאות מדויקות. אם מד הגובה שלך נסחף (בשפה מקצועית הקריאות עוברות drifting) הטכנאים שלנו באתר או במעבדה יבדקו את מד הגובה ויקבעו את רמת הדיוק באמצעות תקנים הניתנים למעקב. לאחר מכן נבצע את כל הכוונון כדי להבטיח שהציוד שלך מכויל לסטנדרטים מוכרים.

תעודת כיול (Calibration Certificate)

תעודת כיול מד גובה יופק וישלח ללקוח בסיום הכיול. תעודת כיול מהווה אסמכתא לכך שמכשיר כויל לפי התקן, בתאריך מסוים, תוקף הכיול, והאם כיול עבר או נכשל.

למה לבחור אותנו כספק לכיול

אנחנו בחברת SE Pharma בעלי ניסיון ומומחיות בתחום הכיולים עם עשרות שנות ניסיון. אנחנו מבינים את צרכי הלקוח, ונתגייס עבור המשימה, אנחנו לא רק בעלי ידע ורקע מקצועי של שנים, אלא גם שואפים לתת שרות הכי טוב עבור הלקוחות שלנו.

שרותינו כולל:

 • היותנו מעבדה מוסמכת לפי ISO-17025 אנחנו נוכל לבצע את הכיול אצלכם באתר או במעבדה.
 • אם אינך יודע איך לבנות תוכנית כיולים- אנחנו נעזור גם בזה.
 • אנחנו ננהל את הכיולים עבורך ונשלח תזכורת לכיול חוזר בהתאם לתוכנית הכיולים.
 • אנו מתחייבים להפקת תעודות כיול תוך 7 ימי עסקים לאחר בדיקה קפדנית.
 • נשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה.

תוכן עניינים

מאמרים

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר

לייעוץ והזמנה